ختنه مقالات علمی

عوارض ختنه بد توسط افراد غیرمتخصص چیست؟

عوارض ختنه بد کلینیک یاهوسلامت

عوارض ختنه بد توسط افراد غیرمتخصص چیست؟

ختنه یکی از مهمترین اقدامات در دوره نوزادی یا کودکی پسران است. اما ختنه ای مفید و سودمند است که توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شده باشد. متاسفانه برخی افراد غیرمتخصص یا کم تجربه دست به این کار می زنند که تبعات آن در آینده گاهی جبران ناپذیر خواهد بود. در این مقاله قصد داریم با عوارض ختنه بد توسط افراد غیرمتخصص آشنا شویم.

کلینیک تخصصی ختنه نوزادان تهران (یاهوسلامت) بیش از دو دهه است که در زمینه ختنه نوزادان و کودکان، درمان زردی، رفع تنگی مجرای ادراری، جراحی های سرپایی و … فعالیت دارد و ختنه نوزادان و کودکان توسط شخص آقای دکتر عباس معین مدیریت کلینیک یاهوسلامت انجام می شود. برای دریافت نوبت می توانید با شماره های ۰۲۱۷۶۷۰۰۹۱۹ و ۰۹۰۳۸۶۱۵۸۱۵ تماس حاصل فرمایید.

مزایای ختنه پسران چیست؟

قبل از اینکه به عوارض ختنه بد در پسران بپردازیم بهتر است ابتدا با مزایای این عمل آشنا شویم. ختنه از نظر مذهبی و پزشکی توصیه شده است پس باید آن را به دست پزشک متخصص سپرد. برخی از مزایای ختنه در پسران به قرار زیر است:

 • کمک به کاهش عفونتهای مجاری ادراری
 • کاهش احتمال ابتلاء به بیماریهای مقاربتی در آینده
 • محافظت در مقابل سرطان آلت تناسلی
 • پیشگیری از التهاب سر آلت تناسلی مردانه (بالانیت)
 • راحت تر شدن حفظ بهداشت ناحیه تناسلی
 • محافظت از شریک جنسی از نظر سرطان دهانه رحم
 • و …

مزایای ختنه به این موارد ختم نمی شود و در دین مبین اسلام نیز بسیار به ختنه توصیه شده است. مسلما مزایای بیشتری نیز در مورد ختنه وجود دارد که هنوز از نظر علمی به اثبات نرسیده است. شما می توانید ختنه نوزادان و کودکان خود را با خیال راحت به دستان و تخصص دکتر عباس معین بسپارید.

مطالعه مقاله رعایت حقوق کودک در ختنه به شما پیشنهاد می شود. 

عوارض ختنه بد ختنه در کلینیک معتبر

عوارض ختنه بد توسط افراد غیرمتخصص چیست؟

ختنه اگر بد و نادرست انجام شود می تواند خطراتی به مراتب بیشتر از ختنه نکردن داشته باشد. پس تنها زمانی به انجام عمل ختنه فرزند خود اقدام کنید که از پزشک متخصص این کار مطمئن باشید. برخی از عوارض ختنه بد توسط غیرمتخصصین به قرار زیر است:

 • نوزادان یا کودکانی که ختنه نادرستی داشته اند احتمالا با دل درد و ناآرامی مواجه می شوند. والدین در صورت مشاهده هرگونه ناآرامی و بی قراری غیرطبیعی نوزاد باید سریعا به پزشک مراجعه نمایند.
 • یکی از عوارض ختنه بد می تواند تنگی مجرای ادراری باشد که به دلیل عدم خروج ادرار و یا کاهش فشار آن منجر به ایجاد دل درد در کودک و نوزاد می شود.
 • برخی به اشتباه فکر می کنند روش حلقه نسبت به روش جراحی راحت تر است و حتی افراد غیرمتخصص هم می توانند ختنه با حلقه را انجام دهند. این تفکر اشتباه است و می تواند منجر به آسیب به ناحیه تناسلی کودک شود.
 • اگر پوست قسمت ختنه گاه به درستی برداشته نشود می تواند کودک یا نوزاد را با خطر عفونت ادراری مواجه نماید.
 • یکی از عوارض ختنه بد که بسیار هم خطرناک است اینست که چسبندگی ناشی از ختنه نامناسب می تواند باعث کشیده شدن آلت داخل شکم و مخفی شدن آن گردد. در این صورت باید جراحی فوری برای کودک یا نوزاد انجام شود.
 • بدشکلی آلت تناسلی در آینده از دیگر عوارض ختنه بد توسط افراد غیرمتخصص است.
 • کوتاهی آلت تناسلی یکی دیگر از عوارض ختنه بد است.
 • زود انزالی و ناباروری نیز می تواند از عوارض ختنه بد باشد که زندگی فرد را در آینده دستخوش خطرات زیادی می کند.

در اینجا به چند مورد از عوارض ختنه بد توسط افراد غیرمتخصص اشاره کردیم. شما با انتخاب پزشک متخصص و با تجربه و کلینیک مجهز و بهداشتی می توانند این عوارض را به صفر برسانید. کلینیک تخصصی یاهوسلامت در محدوده شرق تهران آماده ارائه خدمات مربوط به ختنه به نوزادان و کودکان شما می باشد.

عوارض ختنه بد توسط افراد غیرمتخصص

کلام آخر

در این مقاله با عنوان عوارض ختنه بد توسط افراد غیرمتخصص به چندین مورد از خطرات ناشی از این عمل پرداختیم. شما بعنوان والدین کودک موظف هستید سلامتی فرزند خود را به خطر نیندازید.

پس در مورد عمل ختنه که تنها یک بار در زندگی فرزند شما رخ خواهد داد باید بیش از هر چیز دیگری حساس باشید. کلینیک تخصصی یاهوسلامت پیشنهاد ما به شما عزیزان برای انجام ختنه نوزادتان می باشد.

کلینیک تخصصی ختنه نوزادان تهران

کلینیک یاهوسلامت یکی از کلینیک های تخصصی ختنه نوزاد در شهر تهران است که بیماران مراجعه کننده به این کلینیک از سراسر شهر تهران و حتی شهرستان های اطراف نظیر پاکدشت، قیامدشت، پردیس، دماوند و … می باشند.

تخصص و تبحر دکتر عباس معین (مدیریت کلینیک یاهوسلامت) و همچنین خوشرویی که در برخورد با کودکان و والدینشان دارند موجب ایجاد آرامش در والدین و کودک شده و عمل ختنه با کمترین میزان استرس انجام می شود.

فضای کلینیک یاهوسلامت نیز مناسب حال کودکان طراحی و دیزاین شده تا کودکان در این محل احساس ترس و اضطراب نداشته باشند. برای رزرو نوبت به صورت تلفنی می تواند از ۸ صبح تا ۲ بعدازظهر و از ۴ عصر تا ۸ شب با کلینیک تماس حاصل فرمایید.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *